poniedziałek, 22 sierpnia 2016

JESTEM ZDROWA // PONAD WSZYSTKO. NICOLA YOON.

★★★★★★★☆☆☆

Witam was ponownie!

    Tym razem przychodzę do was z recenzją debiutanckiej książki Nicoli Yoon. „Ponad Wszystko” opowiada o losach Madeline, która cierpi na niezwykle rzadką chorobę, która w skrócie polega na tym, że ma alergie na wszystko. Jej układ odpornościowy po prostu działa beznadziejnie, właściwie w ogóle nie działa. Jedynymi osobami, z którymi ma kontakt to jej mama i pielęgniarka, aż naprzeciwko wprowadza się pewien chłopak z rodziną. Zaczynają ze sobą mailować i się zaprzyjaźniają. Może wydaje się wam, że wiecie co będzie dalej, przecież to brzmi jak każda inna książka dla nastolatków! A jednak mnie zaskoczyła. To znaczy, nie myślcie sobie, że to nie romans, bo to jest romans. Przez całą książkę nie mogłam przestać myśleć jak beznadziejne życie ma ta dziewczyna. Wyobrażacie sobie przez całe wasze życie w ogóle nie wyjść z domu? Momentami myślałam sobie O CO CHODZI, ALE DLACZEGO, TO NIE MA SENSU, TO TAKIE NIEREALNE. Na szczęście pod koniec wszystko się wyjaśniło. Zdecydowanie jest to świetna lektura na letnie wieczory, kiedy chcemy odpocząć. Aczkolwiek nie da się ukryć, że ta pozycja sprawiła, że pomyślałam sobie- jakie ja mam szczęście! Jestem zdrowa, chodzę normalnie do szkoły, mogę zwiedzać świat, JESTEM ZDROWA. Ogólnie nie wiem dlaczego postanowiłam, że wezmę się za pisanie recenzji, jestem beznadziejna w pisaniu. Tak, macie do czynienia z typowym ścisłowcem.
Wróćmy do książki.   Czy polecam wam tą pozycję? Zdecydowanie! Nie była ona idealna, ale wywarła na mnie wrażenie i sprawiła, że coś poczułam i z niej wyniosłam. Z tego co wiem to takie książki są najlepsze. Do tego w książce możemy spotkać ilustracje wykonane przez męża autorki, co również dodaje jej uroku. Dla mnie, do minusów zalicza się cały wątek miłosny. Po prostu był jakiś taki mdły? Może mi się tylko tak wydaje. Jednakże uważam, że bezapelacyjnie warto przeczytać „Ponad Wszystko”. Nie będę już was zanudzać. To by było na tyle. 
Przekonałam was choć trochę do przeczytania "Ponad Wszystko"?
Do napisania,

Patka xx

1 komentarz:

  1. Czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. Ilustracje są cudowne Tutaj masz moją recenzję, jeśli chcesz to możesz przeczytać. http://bookwithhottea.blogspot.com/2016/08/recenzja-2-ponad-wszystko-nicola-yoon.html
    Pozdrawiam, Ola
    bookwithhottea.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń